Kitas taškas žemėlapyje mūsų viešnagės metu Lietuvoje buvo Tiškevičių rūmai Užutrakyje, apie kuriuos mums papasakojo ir aprodė ponia Teresė.
Pasižvalgėme į netoliese esantį Angelų kalnelį, kupiną ramybės ir harmonijos. Ten vyksta magija.
Vis dėlto didžiausia atrakcija buvo Vandens pilis, tai Lietuvos pasididžiavimas - Galvės ežero saloje stūksanti XIV a. pabaigos pilis.Tai vienintelė Rytų Europoje pilis, pastatyta saloje.
Manoma, kad Salos pilį XIV a. pab. pradėjo statyti Kęstutis, o XV a. pradžioje baigė jo sūnus Vytautas.
1430 m. Salos pilyje mirė Lietuvos Didysis kunigaikštis Vytautas. Po jo mirties pilimi naudotasi vis rečiau. Pakitus kariavimo technikai ir būdams bei išaugus Vilniui, XVI a. pradžioje Salos pilies reikšmė sumenko. 1655 m. vasarą, vykstant nesėkmingam karui su Rusija ir Švedija, kazokams užėmus Trakų miestą, Salos pilis buvo apgriauta.
1962 m. Salos pilis perduota Trakų istorijos muziejui. Čia įrengtos ekspozicijos, veikia parodos, vyksta renginiai. Muzikos gerbėjus traukia Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vasaros sezonai Trakų salos pilyje, senosios muzikos ansamblių koncertai.
Išėję iš pilies, turėjome galimybę pasiplaukioti laivu ežero krantais.
Po to atėjo ilgai lauktas pirkinių metas.
Prieš išvykdami iš miesto turėjome galimybę išbandyti kibinus.Tai nacionalinis karaimų virtuvės patiekalas. Forma ir koncepcija primena didelius koldūnus, jie gaminami iš mielinės tešlos su plačiu įdarų pasirinkimu.Tai gali būti sūris, vištiena, aviena, jautiena ir net špinatai. Kibinai su sultiniu tiesiog tirpsta burnoje, pasotindami greitai ,,išalkusius elgetas ’’.
Turite patikėti mūsų žodžiu!
.
.
.
Comments